Novus Klinik, Özel Çapa Cerrahi Estetik’e ait bir kuruluştur.

Bizi Takip Edin
| 72 Saatte İmplant ve Kalıcı Diş Nedir?

72 Saatte İmplant ve Kalıcı Diş Nedir?

“72 saatte İmplant ve Kalıcı Diş” uygulaması tüm dişlerin çekilip implant destekli kalıcı dişlerin 3 gün içinde ağıza takılması işlemine verilen addır. Doğru vaka seçimi, doğru uygulama ve doğru bakım yapıldığında, klasik 3 ay beklenen yönteme göre başarı oranları aynıdır.

Öncelikle bu işlem için doğru hasta seçimi büyük önem taşır. Aday kişilerin kronik olarak sigara, alkol vb. kullanmamaları gerekmektedir. Bunun yanında diyabet gibi sistemik hastalıkların kontrol altında olması gereklidir. HbA1C değeri mutlak surette 6 olan üst sınırdan düşük olmalıdır. Ayrıca bağışıklık sisteminin işleyişini bozan ilaç/madde kullanımına dikkat edilmelidir.

Şartları sağlayan kişilerin aynı seansta problemli dişleri çekilerek yerlerine özel tasarımlı implantlar yapılır ve hemen ölçü alınır. Son olarak hastanın onayına sunulan yeni dişler %100 hasta memnuniyeti ve onayı olacak şekilde ağıza yerleştirilir ve 72 saat içinde tedavi tamamlanır. “72 saatte İmplant ve Kalıcı Diş” uygulamasının tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

İşlem tamamlandıktan sonra hastanın uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Öncelikle sigara ve alkol kullanımı kesin surette ilk 3 ay boyunca yapılmamalıdır. Ağız hijyeni ve bakımı en üst seviyede olmalı, günde 3 sefer düzenli diş fırçalamanın yanında ağız duşu ve superfloss diş ipi kullanımıyla dişlerin altına girebilen yemek artıkları vakit kaybedilmeden temizlenmelidir.

72 Saatte İmplant ve Kalıcı Diş Nedir?

RANDEVU AL

Doğru Tedavi, Doğru Teşhis ile Başlar

gülüş estetigi