Novus Klinik, Özel Çapa Cerrahi Estetik’e ait bir kuruluştur.

Bizi Takip Edin
| Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, diş hekimliği mesleğinin ve eğitiminin tepe noktasıdır. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanı, diş hekimliğinde en yetkin uzmandır. Bu uzmanlık alanı adından da anlaşılacağı üzere ağız, diş ve çene ile ilgili doğuştan gelen ya da sonradan ortaya çıkan hastalıklar, işlev eksikleri, yaralanmalar ile şekil bozukları üzerine teşhis ve cerrahi tedavi yapar.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahı olmak için 10 yıllık bir eğitim gerekir. Temel diş hekimliği eğitimi beş yıldır; beş yıllık bu eğitiminden sonra beş yıllık ağız, diş ve çene cerrahisi doktora programını tamamlayabilen diş hekimleri, Ağız, Diş ve Çene Cerrahı unvanını elde eder. 5 yıllık ağız, diş ve çene cerrahisi doktorası sırasında diş hekimleri sadece diş kliniğine bağlı kalmaksızın tıp alanında diğer hastanelerde genel cerrahi, yoğun bakım, genel anestezi, KBB (kulak, burun, boğaz) gibi alanlarda da yaklaşık bir yıl boyunca uyum programlarına katılır ve uzmanlıklarını pekiştirir.

Ağız, diş ve çene cerrahı, diş hekimliğinde en yetkin kişi olduğu için doğal olarak bu alandaki her türlü tedaviyi yapabilir ancak özellikle bazı tedaviler sadece ağız, diş ve çene cerrahı tarafından gerçekleştirilmek zorundadır. Bu tedavilerin neler olduğuna bakalım:

-Her Türlü İmplant Diş Tedavisi (Cerrahi bir işlemdir)

-Sinüs Lifting Tedavisi (Cerrahi bir işlemdir)

-Greft (kemik tozu) Tedavisi (Cerrahi bir işlemdir)

-Protez Öncesi Cerrahi Düzenleme

-Komplikasyonlu Diş Çekimi (Cerrahi bir işlemdir)

-20 Yaş Diş Çekimi (Cerrahi bir işlemdir)

-Gömülü Diş Çekimi (Cerrahi bir işlemdir)

-Diş Kökü Apikal Rezeksiyonu (Cerrahi bir işlemdir)

-Çene Kırığı Tedavisi (Cerrahi bir işlemdir)

-Çene Eklemi Rahatsızlıkları (Cerrahi işlem gerektirebilir)

-Çene Kisti Tedavisi (Cerrahi bir işlemdir)

-Çene Tümörü Tedavisi (Cerrahi bir işlemdir)

-Ağız İçi Prekanseröz Lezyonların Tedavisi (Cerrahi işlem gerektirebilir)

-Ağız Yaraları ve Hastalıklarının Tedavisi (Cerrahi işlem gerektirebilir)

-Ortognatik Cerrahi Tedavisi

-Genel Anestezi ve Sedasyon Altında Tedavi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahı Mustafa Sabri Şencan yönetiminde özel diş kliniği statüsünde hizmet veren Novus Klinik %100 hasta memnuniyeti prensibiyle çalışmakta ve hastalarına risksiz tedaviyi garanti etmektedir.  Novus Klinik olarak sağlığınız için Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanlık alanına giren tedavilerinizi bu konuda uzman diş hekimlerine yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Tüm diş tedavilerinde olduğu gibi ağız, diş ve çene cerrahisi fiyatları da her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Diş tedavilerinde kurumsal internet sitesi üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Bundan dolayı kişinin rahatsızlığına bağlı olarak değişen tedaviye ilişkin en doğru fiyat bilgisini belirlemek için uzman diş hekiminin detaylı muayenesi gerekmektedir. Bununla birlikte Türk Diş Hekimleri Birliği’nin ilan ettiği ağız, diş ve çene cerrahisi fiyatları size bu konuda bir fikir verebilir. Bu listesinin birbiriyle ilintili tedavileri kapsamadığını dikkate almak gerekir.   

Türk Diş Hekimleri Birliği 

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Fiyatları 

KDV Hariç  KDV Dahil
Mekonoterapi    439,81  475,00
T.M.E. İçi Enjeksiyon (Tek Taraflı)   199,07 215,00
Artrosentez (Tek Taraflı)    476,85 515,00
Açık Eklem Cerrahisi (Tek Taraflı)  4.046,30 4.370,00
 Genioplasti   3.865,74  4.175,00
Segmental Osteotomi    4.217,59 4.555,00
Osteotomi (Tek Çene)   4.388,89  4.740,00

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin ilan ettiği 2020 ağız, diş ve çene cerrahisi fiyatları listesi tedavinin genel hatlarına yönelik bir liste olup gerçek maliyet ne tür bir tedavi yapılacağına bağlıdır.  Ağız, diş ve çene cerrahisi fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de tedaviyi yapacak olan kliniğin kullandığı materyallerin kalitesi ve diş hekiminin tecrübesidir. En iyi ağız, diş ve çene cerrahı hizmetini alabilmeniz için sizi yanıltmayacak, en doğru bilginin klinikte yapılacak muayene sonrası tarafınıza verilmesi sizin yaranıza olacaktır.

Novus Klinik olarak sağlıklı günler dileriz.

RANDEVU AL

Doğru Tedavi, Doğru Teşhis ile Başlar

gülüş estetigi