Novus Klinik, Özel Çapa Cerrahi Estetik’e ait bir kuruluştur.

Bizi Takip Edin
| Diş Dolgusu

Diş Dolgusu

Sağlam ve Estetik Restorasyon

Sağlığını kaybeden dişi yeni nesil kompozit dolgu ile hem estetik hem de sağlam şekilde tedavi etmek mümkündür.

[Kompozit dolgunun içine eklenen nano-seramik parçaları hem dayanıklılığı artırmış hem de estetik kaliteyi seramik düzeyine yükseltmiştir.]

Diş Dolgusu Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Çürükler röntgen ile tespit edilir. Röntgende görülmeme şüphesi bulunan küçük çürükler için çürük boyası yöntemi uygulanır.

Dolgu tedavisi ağrı, acı yapmaz. Geniş bir alana dolgu yapılacaksa doktorunuz lokal anestezi uygulayabilir. Yüzeye yakın küçük dolgularda anesteziye gerek olmayabilir. 

En iyi dolguya hasarlı dişin durumuna göre doktorunuz karar verecektir. Her dolgu her dişte kullanılmaz. Başlıca dolgular şunlardır:

Kompozit Dolgu: Beyaz dolgu olarak bilinir. Ön dişlere estetik onarım yapmak için kullanılır.

İnley ve Onley Dolgu: Porselen dolgulardır. Temizlenen sağlıksız dişte dolgu yapılabilecek yeterli doku kalmamışsa inley ve onley dolgu kullanılır. İnley dişin daha dar bir kısmına, onley daha geniş bir alanına uygulanan dolgudur.

Amalgam Dolgu: Günümüzde kullanımdan kalkmak üzere olan eski nesil gri dolgudur. Estetik açıdan kötü görünen amalgam dolgunun içeriğindeki civanın toksik olması bazı sağlık şüphelerini beraberinde getirir.

Altın Dolgu: Ülkemizde altın dolgunun kullanımı azalmaktadır. Diğer dolgu malzemelerinin içine altın katılarak yapılır.

✓Doğal diş rengine en uyumlu dolgudur.
✓Estetik ve sağlam onarımlar yapmaya imkân sağlar.
✓Tedaviden kısa bir süre sonra dişinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
✓Kompozit dolgular ile yapılan tedaviler ekonomiktir.

Dolgu çeşidine bağlı olarak 1 ila 2 seansta tamamlanır. Bir seanstan fazla süren tedavilerde geçici dolgu ile günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. 

Tedavi sırasında anestezi uygulanmamışsa hemen yemek yiyebilirsiniz. Anestezi uygulanan durumlarda ise uyuşukluğun geçmesi beklenir.

Hassasiyet olması durumunda 10 günlük süre içinde geçer. İki hafta süren aşırı hassasiyet durumunda doktorunuz dolgu tekrarı veya bir başka uygun tedaviyi uygulayacaktır. 

Yeterince bakım ve temizlik yapılmaması durumunda dolgulu dişin tekrar çürümesi mümkün olabilir.

Estetik Dolgu Hakkında Daha Fazla Bilgi
Bonding

RANDEVU AL

Doğru Tedavi, Doğru Teşhis ile Başlar

gülüş estetigi