Novus Klinik, Özel Çapa Cerrahi Estetik’e ait bir kuruluştur.

Bizi Takip Edin
| Diş Estetiği

Diş Estetiği

Diş Estetiği

Estetik Diş Hekimliği

Araştırmalarda ilk tanışma sırasında %47 oranında “GülümsemeninGüzelliğine” dikkat edildiği belirlenmiştir.

Nasıl Güzel bir Gülümseme’ye sahip olabilirim?

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı’nda en önemli nokta Altın Oranlar’ın belirlenmesidir. Yüz yapınız, dudak konturlarınız ve dişleriniz, özel bir bilgisayar yazılımı ile fotoğraf ve videolar üzerinden analiz edilir. Dijital ortamda yapılan milimetrik ölçümler ile Gülüş Tasarımı’nız Altın Oranlar’a uygun şekilde planlanır. Henüz dişlerinize hiç işlem yapılmadan sonucu dijital ortamda görme ve Mock Up dediğimiz modeller ile dişleriniz üzerinde deneme imkanına sahipsiniz. İstekleriniz doğrultusunda dijital ve Mock Up model üzerinde uyarlamalar yapılır ve hayalinizdeki gülümsemeye hata olmadan kavuşursunuz.

Beyaz Estetik & Pembe Estetik

Sadece dişlerin düzgün ve beyaz olması yeterli değildir. Dişetlerinin rengi, şekli, konumu ve parlaklığı güzel bir gülümseme için temel faktördür.
Çok güzel dişleriniz olsa da örneğin uzamış diş etleri dişlerinizin çok küçük ve kısa görünmesine neden olur.

Tam tersi çekilmiş dişetleri çok uzun ve rahatsız edici bir diş görüntüsü verir.

Özellikle esmer bireylerde ve sigara kullananlarda dişetlerindeki koyu lekeler estetik olarak kötü bir görünüm ortaya koyar.

Tüm bu problemlerin Gülüş Tasarımı Uygulamaları ile giderilmesi gereklidir.

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma ile hayalinizdeki bembeyaz gülümsemeye kavuşabilirsiniz. Üstelik sadece 45 dk.

Lamina (Laminate)

Gülümseme hattında yer alan dişlerinizin sadece ön yüzeylerine çok ince porselen tabakaları uygulayarak gülümsemenizi hayalinizdeki şekle kavuşturabiliriz. Bunun için çoğunlukla dişlerinizden hiç aşındırma yapmıyoruz çünkü gelişen teknoloji sayesinde artık 0,3 mm’ye kadar ince lamina hazırlayabiliyoruz. Peki, lamina yapım süreci nasıl? Öncelikle diş ölçüleriniz, fotoğraf ve video kayıtlarınız alınıyor.
Bu veriler özel programlar yardımıyla işlenerek yüzünüzün ve dişlerinizin normları (altın standart) milimetrik olarak hesaplanıyor ve size en uygun model belirleniyor. Bu verilere uygun bir kalıp hazırlanarak dişe yapışmayan geçici kaplama malzemeleriyle dişleriniz üzerine uygulanıyor.Bu sayede dişlerinize hiçbir işlem yapılmadan sonucu kendi dişleriniz üzerinde görme ve hayalinize göre değişiklikler yapma olanağınız oluyor.

Deneme laminaları (Try-in model), dişlere yapışmadığı için dişlerinizden kolaylıkla çıkarıyoruz ve sizin onay verdiğiniz şekil,renk ve biçimdeki gerçek laminaları hazırlamak için bilgisayara veri girişlerini yapıyoruz. Yaklaşık 1 cm³’lük IPS e.max porselen bloklar kullanılarak, cad-cam cihazında el değmeden lamineleriniz hazırlanıyor ve siz onay verdikten sonra dişlerinize yapıştırılıyor. Tüm bu süreç yaklaşık 3 gün içerisinde tamamlanıyor ve yepyeni gülüşünüze kavuşuyorsunuz.

RANDEVU AL

Doğru Tedavi, Doğru Teşhis ile Başlar

gülüş estetigi