Novus Klinik, Özel Çapa Cerrahi Estetik’e ait bir kuruluştur.

Bizi Takip Edin
| İmplant

İmplant

İmplant

“İmplant” kelimesi tıpta işlevini kaybetmiş canlı bir doku ya da organın yerini almak üzere vücut içine tıbbi operasyonla yerleştirilen cisimleri ifade eder. İmplant terimi Latince kökenli “bitki ekmek” anlamında kullanılan “implantare” kelimesinden türemiştir. İmplantın hangi amaçla kullanılacağı önüne gelen kelime ile belirlenir: kulak implantı, meme implantı gibi. Diş tedavileri ile ilgili olan implant ise “dental implant” olarak adlandırılır.

Dental implant, eksik diş tedavisinde kullanılmak üzere çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki tıbbi yapılardır. İmplanta günlük dilde vidalı diş denmesinin nedeni budur. Bu yapı, diş kökü görevi görür. Sağlık açısından hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan implantların üzerine sabit veya hareketli dişler inşa edilir. İmplantın yerleştirilmesi için yeterli kemik dokusu ya da yoğunluğunun olmadığı durumlarda kemik oluşturma ve güçlendirmeye yönelik ön tedavi gerekebilir.

Günümüzde dental implantların büyük kısmı titanyumdan üretilir. Titanyum elementinin vücut dokusu ile uyumlu ve aşınmaya karşı dirençli olması tercih nedenidir. Bununla birlikte seramik veya zirkonyum implantlar da kullanılmaktadır. Çene kemiği içine görünmeyecek şekilde yerleştirilen dental implantlardan titanyum olanı grimsi (gümüş), zirkonyum olanı ise beyaz renktir.

Peki implant diş tedavisi nasıl yapılır ve ne kadar sürede tamamlanır? İmplant kimlere uygulanır? İmplant diş yapımı ağrı ya da acı yapar mı? Hangi implant markasını tercih etmelisiniz? İmplant diş fiyatları ne kadardır? Dental implant hakkındaki tüm detayları burada bulabilirsiniz.

İmplant diş tedavisinin olmazsa olmazı radyografik incelemedir. Radyografik incelemede kişinin kemik yapısı net olarak anlaşılır ve implant vidasının yerleştirilmesine uygun kemik yapısı tespit edilir. Kemik yoğunluğu ve diğer uygunluk şartlarını taşıyan kişi için bir tedavi planı hazırlanır. Kişiye özel bu planda implantoloji uzmanı çene cerrahı uygun gördüğü implant tipini ve uzunluğunu belirler; implantın hangi yöntem/teknik ile yerine takılacağına karar verir. Söz konusu yöntem implantın hangi çeneye uygulanacağına ve kemik yoğunluğuna bağlı olarak seçilir. Seçilen yöntem implant tedavisinin toplam süresini belirler.

Kişinin uygunluğuna ve implant tipine bağlı olarak implant diş tedavisi ya tek aşamada ya da iki aşamada tamamlanır.

Tek aşamalı tedavilerde implantın üst yapısının hemen kurulması yani yeni kalıcı dişin hemen takılması söz konusudur. Özellikle uygun vakalarda yapılan “72 saatte implant ve kalıcı kaplama” tedavisi ile sadece 3 gün içerisinde kalıcı dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır. Bu tedavide 72 saat içerisinde kalıcı dişlerin takılmasına imkân veren özel bir implant tipi kullanılmaktadır. Dişler çekildikten sonra aynı seansta implantlar yerleştirilir ve ölçü alınır. 72 saat içerisinde kalıcı dişler tamamlanarak implantların üzerine takılır ve tedavi tamamlanmış olur. Klasik implant uygulamasından oldukça farklı bir felsefe barındıran bu sistemde tecrübe ve yetkinlik başarıda rol oynamaktadır. Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Dr. Mustafa Sabri Şencan, her yıl Ekim ve Nisan aylarında implantoloji konusunda diş hekimlerine vermiş olduğu eğitimler ile diş hekimi meslektaşlarının eğitimine ve bilime katkı sunmaktadır. Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Dr. Mustafa Sabri Şencan’ın vermiş olduğu eğitimler ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İki aşamalı tedavide implantın üstü diş eti ile kapatılır ve başlık takılması iyileşme sürecinin sonrasına bırakılır. Diş hekimliğinde “abutment” adı verilen bu başlık, iki aşamalı tedavide hemen takılmasa bile kişi dişsiz bırakılmaz. Hem tek aşamalı hem de iki aşamalı tedavilerde iyileşme sürecinde kullanılmak üzere çeneye geçici köprü yerleştirilir ve kişinin günlük yaşamına devam etmesi sağlanır.

Peki implantın çene kemiğine yerleştirilmesi nasıl olur? Yeni yapılmış bir diş çekiminden sonra herhangi bir enfeksiyon sorunu bulunmayan boşluğa implant yerleştirilecekse vida yeri hazır olduğu için yuva açmak gerekmez. Eski diş kayıplarında ise implantın yerleştirileceği yere yuva açılır. Bu iş için özel tasarlanmış frez denen dönen aletler kullanılır. Çene kemiğinde yuva açma işleminin çapı başlangıçta dar olur, giderek genişletilir. Yuvanın çapı istenen ölçüye gelince implant çene kemiğine monte edilir.

Dental implantın alt ya da üst çeneye yerleştirilmesine ve kemiğin yapısına bağlı olarak, cerrahi operasyon 5 dakika ile 1 saat arasında bir sürede tamamlanır.

İmplant diş tedavilerinde implantın kemik ile kaynama süresi 2 ila 6 ay arasında değişir. Alt çeneye takılan implant için 2-3 ay, üst çeneye uygulanan implant için ise 3-6 ay iyileşme süreci öngörülür. En iyi kararı implantı uygulayan hekiminiz verecektir. Novus Klinik olarak implant yerleştirildikten sonra özel bir cihaz yardımıyla yaptığımız ölçümün sonucuna göre bilimsel veriler ışığında bekleme süresini hastalarımıza söylemekteyiz.

İmplant cerrahi bir işlem olmakla birlikte operasyon sırasında kişi ağrı ya da acı hissetmez. İmplant takılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulacağından, implant operasyonu ister komplike ister basit olsun anestezi ile yapılan herhangi bir diş tedavisinde ne yaşanıyorsa fazlası hissedilmez. Bununla birlikte kişinin isteğine bağlı olarak hekimin uygun görmesi durumunda genel anestezi uygulanabilir. Anestezinin etkisini yitirmesinden sonra hekiminizin vereceği ağrı kesici ağrıyı engellemek için yeterli olacaktır. Operasyon sonrası hafif bir şişlik olabilir. Bu şişlik bir süre sonra kaybolacaktır.


İmplant diş tedavisinde kullanılan yöntemler kişinin uygunluğuna ve beklentilerine göre değişebilmektedir. Hiç dişi olmayan birisi ile daha az ya da tek diş kaybı yaşayan kişiye uygulanacak tedavi farklıdır. Dental implant yapımında kullanılan uluslararası kabul görmüş, güvenilir yöntemler/teknikler şöyledir: 72 Saatte İmplant ve Kalıcı Diş, Surgical Guide, All-on 4, Zigomatik İmplant. Bu teknikleri/yöntemleri tek tek inceleyelim.

“72 saatte İmplant ve Kalıcı Diş” uygulaması tüm dişlerin çekilip implant destekli kalıcı dişlerin 3 gün içinde ağıza takılması işlemine verilen addır. Doğru vaka seçimi, doğru uygulama ve doğru bakım yapıldığında, klasik 3 ay beklenen yönteme göre başarı oranları aynıdır.

Öncelikle bu işlem için doğru hasta seçimi büyük önem taşır. Aday kişilerin kronik olarak sigara, alkol vb. kullanmamaları gerekmektedir. Bunun yanında diyabet gibi sistemik hastalıkların kontrol altında olması gereklidir. HbA1C değeri mutlak surette 6 olan üst sınırdan düşük olmalıdır. Ayrıca bağışıklık sisteminin işleyişini bozan ilaç/madde kullanımına dikkat edilmelidir.

Şartları sağlayan kişilerin aynı seansta problemli dişleri çekilerek yerlerine özel tasarımlı implantlar yapılır ve hemen ölçü alınır. Son olarak hastanın onayına sunulan yeni dişler %100 hasta memnuniyeti ve onayı olacak şekilde ağıza yerleştirilir ve 72 saat içinde tedavi tamamlanır. “72 saatte İmplant ve Kalıcı Diş” uygulamasının tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

İşlem tamamlandıktan sonra hastanın uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Öncelikle sigara ve alkol kullanımı kesin surette ilk 3 ay boyunca yapılmamalıdır. Ağız hijyeni ve bakımı en üst seviyede olmalı, günde 3 sefer düzenli diş fırçalamanın yanında ağız duşu ve superfloss diş ipi kullanımıyla dişlerin altına girebilen yemek artıkları vakit kaybedilmeden temizlenmelidir.

Surgical guide implant tekniği, tek diş ya da birden çok diş kaybı durumumda uygulanan bir yöntemdir. Diş etine dikiş atılmasını gerektirmez, bu yüzden “dikişsiz implant” olarak da bilinir. Surgical guide “cerrahi rehber” demektir. Bu teknikte implant planlaması özel bilgisayar programında yapılır. 3 boyutlu olarak oluşturulan cerrahi rehber, implantın hangi açı ile nasıl yerleştirileceğini önceden tespit ederek büyük kolaylık sağlar, yanlış ve hatalı uygulama ihtimalinin önüne geçilir. Surgical guide yönteminde kişinin ağız içi yapısı 3 boyutlu olarak görüntülenir ve hazırlanan 3 boyutlu rehber kalıp yazıcıdan çıkarılarak kişinin ağzına yerleştirilir. Bu rehber eşliğinde implant yeri/yerleri işaretlenir. İşaretlenen noktaya özel bir teknikle implant yuvası açılır ve cerrahi rehberin öngördüğü açı ile implant çene kemiğine konumlandırılır. Surgical guide implant tekniği hem kişi hem de hekim için konforlu bir yöntemdir. Operasyon süresi kısadır. İyileşme süreci daha hızlıdır. Diş etine kesik atılmadığı için kanama olmaz ya da çok az gerçekleşir. Ağızda şişlik ve morarma olmaz. Surgical guide implant tedavisinde kişi aynı gün geçici proteze sahip olur ve günlük yaşamına kolaylıkla dönebilir. Sabit protezler ise 2 ila 3 ay içinde takılabilir. Cerrahi rehber yönteminde protez planlaması implant planlaması ile birlikte yapıldığından aslında tüm tedavi aynı gün şekillendirilmiş olur. Surgical guide tekniği anestezi altında yapılan acısız, ağrısız bir uygulamadır. Kişi operasyon sırasında rahatsızlık hissetmez. Bu işlemin dezavantajı surgical guide üretimi için 3-5 gün arasında bir süre gerekmesi, ekstra ince kesit tomografi çekimine ihtiyaç duyulması ve maliyeti artırması sayılabilir.

All-on 4 ya da all-on four implant, hiç dişi olmayanlara bir günde diş protezi yapmayı, aynı gün dişlere kavuşturmayı sağlayan tekniktir. İngilizce bir ifade olan all-on 4, basitçe “4’lü implant” şeklinde Türkçeye çevrilebilir. All-on four hem alt hem üst çeneye uygulanabilen bir tekniktir. Hiç dişi olmayan kişilerde çene kemiğine 4 adet dental implant monte edilir. Bu implantlardan ikisi önde, ikisi arkada olur. All-on four tekniğinde en iyi diş işlevini sağlamak ve üst düzey dayanıklılık elde etmek için öne yerleştirilen iki implantın açısı 90 derece, arkaya konan diğer 2 implantın açısı 45. derece olur. Bu dört implantın üzerine geçici protezler hemen yerleştirilir ve kişi yeni dişlerini aynı gün kullanmaya başlayabilir. 4 implantın kemik dokusuna tamamen kaynaması için beklenen 3 aylık iyileşme sürecinden sonra ise geçici protezler sökülerek kalıcı protezler takılır. Diş hekimliğinde “tam dişsiz” olarak adlandırılan, hiç dişi olmayan kişilere uygulanan all-on 4 implant, genel implant teknikleri uygulanarak anestezi altında yapılır. Kişi, acı ya da ağrı hissetmez. All-on four implant başarısı kanıtlanmış, uluslararası kabul görmüş bir tekniktir.

Zigomatik implant sadece elmacık kemiklerine uygulanan bir implant yöntemidir. Zigoma (Zygoma) tıpta elmacık kemiği anlamına gelir. Bu implant yönteminde dental implantlar üst çeneye zigoma kemiklerinden destek alınarak monte edilir. Zigomatik implantlar, standart implantlardan yapısal olarak ciddi farklılık gösterir. Standart dental implantların uzunluğu 8 ila 12 mm arasında değişirken, zigomatik implantların uzunluğu 30 ila 50 mm arasındadır. Zigomatik implantların elmacık kemiğine tutunmasını sağlamak amacıyla yüzey yapısı özel olarak şekillendirilmiştir.

Zigomatik implant yöntemi/tekniği, üst çenede ileri derecede kemik erimesi olan ve kemik tozu/kemik grefti tedavisi yapılamayacak kişilerde uygulanır. Üst çenedeki kemik yetersizliği büyük oranda uzun süreli diş eksikliğinden kaynaklanır. Bu durum, yıllar boyunca takıp çıkarmalı protez kullanan kişilerde sık görülür. Üst çenede yetersiz kemik yapısının diğer nedenleri hastalık ve kaza sonrası oluşan hasardır. Bu durumlarda da zigomatik implant uygulanma şansı mümkündür.
Zigomatik implant uygulaması ileri derecede cerrahi yeterlilik gerektirdiğinden yalnızca ağız, diş ve çene cerrahı uzmanı olan diş hekimleri tarafından yapılabilir.

Zigoma implant uygulaması genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon ortalama 2 saat sürer. Zigomatik implant ameliyatından sonra aynı gün ya da ertesi gün, geçici protezler takılabilir ve kişi günlük yaşantısına döner. Kalıcı protezlere geçiş 3 ila 6 ay sonra olur. Zigomatik implantların bakımı ve hijyeni için özel diş fırçaları kullanılır. Zigoma implant yaptıran kişilerin 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gelmeleri tavsiye edilir.

İmplant diş yapımı, kemik gelişimini tamamlamış, cerrahi komplikasyona neden olacak sağlık sorunları bulunmayan 18 yaş ve üstü kişilere rahatlıkla uygulanır. 18 yaş altı kişilerin büyüme ve gelişim evresi tamamlanmadığından implant uygun değildir.

Aşağıdaki durumlarda ise diş hekimi ile diğer hekimlerin konsültasyon (tıbbi durum değerlendirmesi) yapması gerekir.

-Diyabet (şeker hastalığı)
-Yüksek tansiyon
-Kronik kardiyovasküler hastalıklar (kalp rahatsızlıkları)
-Hemofili (kan pıhtılaşması sorunu)
-Kan sulandırıcı ilaçların kullanımı
-Baş ve boyun bölgesine yönelik radyoterapi tedavisi
-Otoimmun (bağışıklık sitemi) rahatsızlıkları
-Kortikosteroid grubu ilaç (hormon baskılayıcı) kullanımı

Tıpta “sistemik hastalıklar” denilen bu gibi durumlarda implantoloji uzmanı ile diğer doktorların yapacağı konsültasyon ile implant uygulamasına karar verilebilir. Konsültasyonda kişinin genel sağlık durumunun kontrol altında olduğu sonucuna varılırsa implant uygulanabilir.

Sistemik hastalıklar dışında implant uygulanmasının riskli olabileceği durumlar şöyledir:

-Aşırı sigara kullanımı
-Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı

Yukarıdaki durumlar da implant tedavisinin başarı şansı azalır.

Hamile kişilerin implant tedavisinin başka çözümlerle ileri tarihe ertelenmesi bebeğin sağlığı açısından önemlidir. Zira, implant tedavisi sonrasında antibiyotik kullanımı gerekebilir.

İmplant diş yapımı için yeterli kemik dokusunun olmadığı, all-on 4 ve zigomatik implant seçeneklerinin kişi için tercih edilmediği durumlarda, gerekli kemik yapısı greft tedavisi ile sağlanır. “Çene kemiğine kemik tozu”, “kemik grefti”, “greftleme” gibi isimlerle adlandırılan tedavinin amacı implant vidasının sağlıklı şekilde tutunabileceği kemik dokusunu ve yoğunluğunu oluşturmaktır. Tıp alanında greft ya da greftleme “doku nakli” anlamına gelir. Doku nakli vücudun bir bölgesinden başka bir bölgesine yapılabileceği gibi, farklı iki canlı türü arasında olabilir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yapay kemik tozu da kullanılmaya başlanmıştır. Diş hekimliğinde dental implant yerleştirebilmek için yapılan kemik tozu uygulamasında genellikle hayvansal kaynaklı kemik tozları tercih edilir. Sığır ve at kemik tozları yoğun olarak kullanılır. Hayvansal kaynaklı kemik tozları uygulanmadan önce sterilizasyon ve uygunluk işleminden geçirilir. Yapay kemik tozları yani laboratuvar ortamında yapılan kemik tozları ile kemik iyileştirme tedavisi başarıyla uygulanabilmektedir. İnsan kaynaklı kemik tozları ve domuz kaynaklı kemik tozları ile kemik grefti işlemini Novus Klinik olarak etik bulmuyor ve uygulamıyoruz.

Çene kemiğine kemik tozu greftleme ameliyatı genellikle lokal anestezi ile yapılır. Nakil işleminden sonra 3-4 ay iyileşme sürecine geçilir. Ardından kemik tozu ameliyatı yapılan bölgeye implant takılabilir.

İmplant diş yapımından sonra günlük ağız ve diş hijyenine birkaç ek yapılması faydalı olur: klasik diş fırçaları ile birlikte ara yüz fırçaları kullanmak, diş ipi kullanımını düzenli hale getirmek, periyodik aralıklarla ağız gargarası kullanmak gibi. Ağız ve diş hijyeninin yanı sıra 6 aylık rutin kontroller alışkanlık haline getirilerek diş hekimine gidilmelidir.

Dental implantlar ömür boyu ağızda kalmak üzere yapılır. Ancak bu süreyi kişinin ağız ve diş hijyenine gösterdiği özen, günlük beslenmesinde kemik sağlığını korumaya yönelik gıdaları tüketme miktarı, genel sağlık durumuna gösterdiği dikkat ve tabii genetik faktörler belirler. İmplant vidası son derece dayanıklı ve ömürlük bir materyaldir ancak yetersiz ağız hijyeni, implant bölgesinde diş eti hastalıkları ve kemik dokusunda sorunlar çıkarabileceğinden implantın kullanım süresini kısaltabilir. İmplantın kullanım ömrünün uzun olması kişinin kendi elindedir.

İmplant diş tedavisi diş hekimliğinde özel uzmanlık gerektiren operasyonların başında gelir. Bu yüzden her diş hekimi implant diş tedavisi yapmamalıdır. Ağız, diş ve çene cerrahı ile implantoloji uzmanının tedaviyi gerçekleştirmesi en doğrusudur. Şunu belirtmekte fayda var: Ağız, Diş ve Çene Cerrahı Mustafa Sabri Şencan yönetimindeki Novus Klinik %100 hasta memnuniyeti prensibiyle çalışmakta ve hastalarına risksiz tedaviyi garanti etmektedir.


İmplant diş tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırma yaptığı konulardan biri implant markalarıdır. Türkiye’de hizmet veren 150’den fazla implant markası vardır. Dünyadaki implant markası sayısı ise 500’ün üzerindedir.

Novus Klinik olarak implant markası seçerken şu kriterlere dikkat ediyoruz: implant markasının başarısının bilimsel araştırmalar ile kanıtlamış olması, firmanın en az 10 yıldır Türkiye’de hizmet veriyor olması, firma sicilinin temiz olması.

Bu kriterler doğrultusunda seçtiğimiz implant markaları ADA (American Dental Association), FDI sertifikası (The FDI World Dental Federation), CE onayı ve Sağlık Bakanlığı iznine sahip firmalardır. Bu sayede çalıştığımız implant markaları implant üretiminden kaynaklanan herhangi bir hata olasılığına karşı ömür boyu garanti veren, dünya çapında hizmet sunan, güvenilir firmalardır. Ürünlerin orjinalliğini garanti altına almak için tüm ürünleri yetkili distribütörlerden temin ediyoruz.

2000’li yıllardan itibaren Türkiye ve İstanbul, medikal turizmin önemli duraklarından biri haline gelmiştir. Dental turizm, medikal turizm alanında önemli bir yere sahiptir. Türkiye ve İstanbul implant diş yapımında önemli bir paya sahiptir. Novus Klinik olarak yurt dışından gelen vatandaşlarımızı İstanbul’da implant diş tedavisi ile gülümsettiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Yurt dışından sadece vatandaşlarımız değil, yabancı ülke vatandaşları da Novus Klinik’e gelerek İstanbul’da implant diş tedavisi yaptırmaktalar.


İmplant diş fiyatları birçok etkenin bir araya gelmesi ile belirlenir. İmplant tüm ağız ve çene yapısını ilgilendiren cerrahi bir işlem olduğundan implant diş fiyatları kişiye uygun yöntemin belirlenmesi sonucu ortaya çıkar. Zigomatik imlant fiyatı, all-on-4 four implant fiyatı, surgical guide yani dikişsiz implant fiyatı farklıdır çünkü kişiye farklı tedaviler uygulanmaktadır. İmplant diş fiyatlarını belirleyen bir diğer nokta çene kemiğine kemik tozu işlemi yapılıp yapılmayacağıdır. Kemik greft fiyatı, implant diş fiyatlarını etkiler. Seçilen implant markasının kalitesi fiyatları etkileyen bir unsurdur. İmplant diş tedavisinin özel uzmanlık gerektirmesinin sonucu olarak implantı uygulayan cerrahın tecrübesi ve bu konudaki bilgi birikimi tedavi sonucunun ne kadar iyi olacağını belirler. İyi bir implant diş tedavisinde problemleriniz hızlı bir şekilde düzelir ve daha sonra tekrar oluşmaz. Novus Klinik’te uyguladığımız tüm tedaviler bu doğrultuda kalıcılık ve sonuç odaklıdır. Hiçbir zaman size tekrar aynı sıkıntıları yaşatacak planlamalar yapılmaz.

İmplant diş fiyatları birçok etmene bağlı olarak değişse de tüm diş tedavilerinde olduğu gibi implant diş tedavisi fiyatları da her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Diş tedavilerinde kurumsal internet sitesi üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Bundan dolayı kişinin rahatsızlığına bağlı olarak değişen tedaviye ilişkin en doğru fiyat bilgisini belirlemek için uzman diş hekiminin detaylı muayenesi gerekmektedir. Bununla birlikte Türk Diş Hekimleri Birliği’nin ilan ettiği implant diş tedavisi fiyatları size bu konuda bir fikir verebilir.

Türk Diş Hekimleri Birliği

İmplant Diş Fiyatları

KDV Hariç KDV Dahil
İmplant Destekli Hareketli Protezler 
(Hassas Tutucu Ücreti Hariç-Tek Çene)
2.810,19 3.035,00
Supperiostal İmplant 
(İmplant Ücreti Hariç)
2.009,26 2.170,00
Kemik İçi İmplant 
(Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)
1.916,67 2.070,00
Kemik İçi İmplant 
(Blade Tek İmplant Ücreti Hariç)
2.300,93 2.485,00
Sert Doku Greftleme 
(Greft Ücreti Hariç) 
791,67

855,00

Yumuşak Doku Greftleme 
(Greft Ücreti Hariç)
731,48 790,00

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin ilan ettiği 2020 implant diş fiyatları listesinden de anlaşılabileceği üzere tedavinin gerçek maliyeti, ağız ve çenede oluşan hasarın boyutuna ve ne tür bir implant diş tedavisi yapılacağına bağlıdır. İmplant diş fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de tedaviyi yapacak olan kliniğin kullandığı materyallerin kalitesi ve diş hekiminin tecrübesidir. İmplant diş fiyatları hakkında sizi yanıltmayacak, en doğru bilginin klinikte yapılacak muayene sonrası tarafınıza verilmesi sizin yaranıza olacaktır.

Novus Klinik olarak sağlıklı günler dileriz.

RANDEVU AL

Doğru Tedavi, Doğru Teşhis ile Başlar

gülüş estetigi