İMPLANT TEDAVİSİ

İMPLANT TEDAVİSİ

İMPLANT TEDAVİSİ

Diş İmplantı Diş eksikliğini gideren en doğal tedavi yöntemi implanttır. Eksik dişin yerini alması için çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki implant tam anlamıyla doğal diş kökü gibi görev yapar.

Diş implantları insan biyolojisine %100 uyumlu materyallerdir. Çoğunlukla titanyumdan yapılırlar, son dönemde tercihe bağlı olarak zirkon ve seramik implantlar kullanılmaya başlanmıştır.]

İmplant Hakkında Sık Sorulan Sorular

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi için radyografik inceleme şarttır. Bu incelemede kişinin kemik yapısı net olarak anlaşılır ve implant vidasının yerleştirilmesine uygun kemik yapısı tespit edilir. Kemik yoğunluğu ve diğer uygunluk şartlarını taşıyan kişi için bir tedavi planı hazırlanır. Kişiye özel bu planda implantoloji uzmanı uygun gördüğü implant tipini ve uzunluğunu belirler.

[Kişinin uygunluğuna ve implant tipine bağlı olarak tedavi ya tek aşamada ya da iki aşamada tamamlanır.]

Tek Aşamalı İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tek aşamalı tedavide implantın üst yapısının hemen kurulması yani yeni kalıcı dişin hemen takılması mümkündür. Özellikle Novus Klinik’in uzmanlık alanı olan ve Avrupa’da çok az sayıda klinikte bulunan “72 Saatte İmplant ve Kalıcı Diş” tedavisi tek aşamalı implantın en iyi örneğidir. Bu tedavide 1 ila 3 gün içinde kalıcı dişlere kavuşmak mümkündür.

[Klasik implant uygulamasından oldukça farklı bir felsefe barındıran 72 Saatte İmplant ve Kalıcı Diş tedavisini gerekli eğitimi almış, tecrübe sahibi implantoloji uzmanı ve gelişmiş teknolojiye sahip klinikler yapabilmektedir.]

İki Aşamalı İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çene kemiğine yerleştiren implantın üstü diş eti ile kapatılır ve başlık takılması iyileşme sürecinin sonrasına bırakılır. “Abutment” adı verilen bu başlık, iki aşamalı tedavide hemen takılmasa bile kişi dişsiz bırakılmaz.

[Ağız yapısı uygunsa iki aşamalı tedavilerde iyileşme sürecinde kullanılacak geçici dişler ile günlük yaşamınıza devam edersiniz.]

İmplant Operasyonu Ne Kadar Sürer?

İmplantın alt ya da üst çeneye yerleştirilmesine ve kemiğin yapısına bağlı olarak, cerrahi operasyon 5 dakika ile 1 saat arasında bir sürede tamamlanır. İmplantın kemik ile kaynama süresi 2 ila 6 ay arasında değişir. Alt çeneye takılan implant için 2-3 ay, üst çeneye uygulanan implant için ise 3-6 ay iyileşme süreci öngörülür.

[Novus Klinik olarak implant yerleştirildikten sonra özel bir cihaz yardımıyla yaptığımız ölçümün sonucuna göre bekleme süresini bilimsel veriler ışığında söylemekteyiz.]

İmplant Takılırken Canım Yanar mı?

İmplant takılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulacağından, herhangi bir diş tedavisinde ne yaşanıyorsa daha fazlası hissedilmez.

[İmplant cerrahi bir işlem olmakla birlikte operasyon sırasında kişi acı yaşamaz.]

İmplantın Avantajları Nelerdir?

✓Doğal diş yapısına en uygun tedavi yöntemi implanttır.
✓İmplant yapılırken sağlıklı dişler kesilmez ve zarar görmez.
✓İmplant doğal dişin kalitesinde çiğneme fonksiyonu sağlar.
✓İmplant ile ağız ve diş estetiği sağlanır.
✓İmplantın insan biyolojisine uyumu sayesinde konuşma bozukluğu yaşanmaz.
✓İmplant, çene kemiğine orantısız basınç yapmaz ve kemik sağlığı korunur.
✓İmplant tedavisi her türlü diş eksikliğinin giderilmesine olanak sağlar.

[İmplant doğal diş gibi görünür ve doğal diş hissi verir. Çene kemiği ile kaynaştığı için kalıcıdır.]

İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

Diş implantı ömür boyu ağızda kalmak üzere yapılır. Ancak bu süreyi ağız ve diş hijyenine gösterilen özen ve genetik faktörler belirler.

[İmplant son derece dayanıklı ve ömürlük bir materyaldir. İmplantın kullanım ömrünün uzun olması kişinin kendi elindedir.]

İmplant Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

50 yılı aşkın süredir yapılan diş implantı operasyonunun başarı oranı %95’tir.*

[Diş hekiminin tecrübesi, implant markasının kalitesi, kişinin kemik yapısı ve ağız temizliğine verdiği önem implantın başarısını belirler.]

İmplant Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

Ağız temizliğine önem verilmesi gerekir. Rutin diş fırçalamanın haricinde, diş hekiminizin önereceği özel ipler, arayüz fırçaları ve ağız duşları kullanılarak hijyen sağlanmalıdır.

Hangi Marka İmplant Daha İyi?

Türkiye’de hizmet veren 150’den fazla implant markası vardır. Dünyadaki implant markası sayısı ise 500’ün üzerindedir. Novus Klinik olarak implant markası seçerken şu kriterlere dikkat ediyoruz: implant markasının başarısının bilimsel araştırmalar ile kanıtlamış olması, firmanın en az 10 yıldır Türkiye’de hizmet veriyor olması, firma sicilinin temiz olması. Bu kriterler doğrultusunda seçtiğimiz implant markaları ADA (American Dental Association), FDI sertifikası (The FDI World Dental Federation), CE onayı ve Sağlık Bakanlığı iznine sahip firmalardır. Bu sayede çalıştığımız implant markaları implant üretiminden kaynaklanan herhangi bir hata olasılığına karşı ömür boyu garanti veren, dünya çapında hizmet sunan, güvenilir firmalardır.

[Orijinalliği garanti altına almak için tüm ürünleri yetkili distribütörlerden temin ediyoruz.]

Her Diş Hekimi İmplant Tedavisi Yapabilir mi?

İmplant tedavisi diş hekimliğinde özel uzmanlık gerektiren cerrahi bir operasyondur. Bu yüzden uzmanlığı bulunmayan diş hekimlerinin implant tedavisi yapması uygun değildir.

[Ağız, diş ve çene cerrahı ile implantoloji uzmanının tedaviyi gerçekleştirmesi en doğrusudur.]

Diş Eksikliği Olan Herkes İmplant Yaptırabilir mi?

Kemik gelişimini tamamlamış, cerrahi komplikasyona neden olacak sağlık sorunları bulunmayan 18 yaş ve üstü kişiler rahatlıkla implant yaptırabilir.

[18 yaş altı kişilerin büyüme ve gelişim evresi tamamlanmadığından implant uygun değildir.]

Aşağıdaki durumlarda ise diş hekimi ile diğer hekimlerin konsültasyon yapması gerekir.
-Diyabet (şeker hastalığı)
-Yüksek tansiyon
-Kronik kardiyovasküler hastalıklar (kalp rahatsızlıkları)
-Hemofili (kan pıhtılaşması sorunu)
-Kan sulandırıcı ilaçların kullanımı
-Baş ve boyun bölgesine yönelik radyoterapi tedavisi
-Otoimmun (bağışıklık sitemi) rahatsızlıkları
-Kortikosteroid grubu ilaç (hormon baskılayıcı) kullanımı Bu gibi durumlarda implantoloji uzmanı ile diğer doktorların yapacağı konsültasyon ile implant uygulamasına karar verilebilir. Bunların dışında implant uygulanmasının riskli olabileceği durumlar şöyledir:
-Aşırı sigara kullanımı
-Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı Yukarıdaki durumlar da implant tedavisinin başarı şansı azalır.
Hamile kişilerin implant tedavisinin başka çözümlerle ileri tarihe ertelenmesi doğru olur.

[İmplantın yerleştirilmesi için yeterli kemik dokusu ya da yoğunluğuna sahip olmayan yetişkinlerde, kemik oluşturma ve güçlendirmeye yönelik ön tedavi gerekebilir.]

Hangi İmplant Yöntemi Sizin İçin Uygun?

72 Saatte İmplant ve Kalıcı Diş
Surgical Guide İmplant
All-On 4 İmplant
Zigomatik İmplant
Genel Anestezi ile İmplant
Kemik Tozu Tedavisi ile İmplant

  Whatsapp  Ara