Novus Klinik, Özel Çapa Cerrahi Estetik’e ait bir kuruluştur.

Bizi Takip Edin
| Zigomatik (Zigoma) İmplant Nedir?

Zigomatik (Zigoma) İmplant Nedir?

Zigomatik implant sadece elmacık kemiklerine uygulanan bir implant yöntemidir. Zigoma (Zygoma) tıpta elmacık kemiği anlamına gelir. Bu implant yönteminde dental implantlar üst çeneye zigoma kemiklerinden destek alınarak monte edilir. Zigomatik implantlar, standart implantlardan yapısal olarak ciddi farklılık gösterir. Standart dental implantların uzunluğu 8 ila 12 mm arasında değişirken, zigomatik implantların uzunluğu 30 ila 50 mm arasındadır. Zigomatik implantların elmacık kemiğine tutunmasını sağlamak amacıyla yüzey yapısı özel olarak şekillendirilmiştir.

Zigomatik implant yöntemi/tekniği, üst çenede ileri derecede kemik erimesi olan ve kemik tozu/kemik grefti tedavisi yapılamayacak kişilerde uygulanır. Üst çenedeki kemik yetersizliği büyük oranda uzun süreli diş eksikliğinden kaynaklanır. Bu durum, yıllar boyunca takıp çıkarmalı protez kullanan kişilerde sık görülür. Üst çenede yetersiz kemik yapısının diğer nedenleri hastalık ve kaza sonrası oluşan hasardır. Bu durumlarda da zigomatik implant uygulanma şansı mümkündür.
Zigomatik implant uygulaması ileri derecede cerrahi yeterlilik gerektirdiğinden yalnızca ağız, diş ve çene cerrahı uzmanı olan diş hekimleri tarafından yapılabilir.

Zigoma implant uygulaması genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon ortalama 2 saat sürer. Zigomatik implant ameliyatından sonra aynı gün ya da ertesi gün, geçici protezler takılabilir ve kişi günlük yaşantısına döner. Kalıcı protezlere geçiş 3 ila 6 ay sonra olur. Zigomatik implantların bakımı ve hijyeni için özel diş fırçaları kullanılır. Zigoma implant yaptıran kişilerin 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gelmeleri tavsiye edilir.

 Zigomatik (Zigoma) İmplant Nedir?

RANDEVU AL

Doğru Tedavi, Doğru Teşhis ile Başlar

gülüş estetigi